Obchody a streamovacie služby
Na aké platformy vydávate?
Náš distribútor v súčasnosti distribuuje do všetkých hlavných obchodov a streamovacích služieb:
Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer, Claro Música, Amazon Music, Audiomack, Boomplay, KKBox, Pandora, iHeart Radio, Tencent, Resso, NetEase Cloud Music, 7Digital, JioSaavn, Google Music, YouTube Music, Soundcloud, Anghami, Nuuday, Instagram, Facebook a TikTok.
Koľko platí Spotify za stream?
Na Spotify alebo iných streamovacích službách nie je nastavená žiadna "suma za stream". Existuje veľa rôznych faktorov, ktoré ovplyvňujú, akú hodnotu má stream na Spotify.
Koľko sa platí za každý stream, sa značne líši v závislosti od vecí, ako sú:
- Či ma používateľ Spotify bezplatný alebo prémiový účet (za stream z prémiového účtu sa platí viac ako za stream z bezplatného účtu).
- Z ktorého regiónu počúvajú (rôzne regióny majú rôzne sumy za stream v Spotify, pretože poplatok za predplatné Premium sa v jednotlivých krajinách líši).
- Časové obdobie, počas ktorého sa streamuje (suma sa tiež v Spotify mení zo dňa na deň v závislosti od celkového počtu používateľov Premium).
- Ak skladba prijíma jedinečné streamy (opakované streamy od toho istého používateľa sa nebudú započítavať do licenčných poplatkov, viac informácií nájdete nižšie).
Stručne povedané, neexistuje spôsob, ako presne vedieť, akú má stream hodnotu, pretože sa líši v závislosti od mnohých rôznych faktorov. Pozrite si Loud & Clear od Spotify, kde sa dozviete viac o licenčných poplatkoch v súvislosti so streamovaním.
Abnormálna streamovacia aktivita a ako to súvisí s licenčnými poplatkami?
Abnormálna streamovacia aktivita a ako to súvisí s licenčnými poplatkami?
Keď ten istý používateľ Spotify streamuje skladbu viackrát, nazýva sa to abnormálna aktivita streamovania. Spotify má zavedené systémy, ktoré to kontrolujú a opakované streamy od toho istého používateľa sa nebudú započítavať do licenčných poplatkov.
Abnormálna aktivita streamovania môže byť výsledkom jednej z týchto vecí:
- Platená propagácia prostredníctvom služby tretej strany.
Zvyčajne to znamená, že interpret zaplatil za pridanie svojich vydaní do playlistov s falošnými poslucháčmi. (Vždy sa uistite, že všetky playlisty, do ktorých nastavujete svoju hudbu, sú legitímne).
- Systematické opakovanie skladby na veľmi dlhé časové obdobie.
Nezapájajte sa do abnormálneho streamovania, pretože to môže viesť k nevyplácaniu vašich licenčných poplatkov.*
Môžem si kúpiť streamy alebo umiestnenia v playlistov?
Toto je veľmi zložitá otázka. Chápeme, že chcete získať viac streamov a aby sa vaša hudba dostala k čo najväčšiemu počtu ľudí, ale zvážte potenciálne dôsledky.
Chceme vás na chvíľu upozorniť na niektoré klamlivé reklamy, ktoré sme nedávno videli na služby propagácie nezákonnej hudby.
Tretie strany, ktoré sľubujú zaručené umiestnenie v playlistov alebo určitý počet streamov výmenou za finančnú kompenzáciu, pravdepodobne používajú nelegitímne praktiky bez vášho vedomia. Tieto služby môžu ohroziť vašu tvrdú prácu, čo môže mať za následok potenciálne zadržanie streamov alebo licenčných poplatkov alebo dokonca úplné odstránenie vášho katalógu z obchodov a streamovacích služieb.
Naši streamingoví partneri usilovne pracujú, aby zabezpečili, že streamy sú legitímne, čo znamená, že odrážajú skutočný zámer počúvania používateľov. Ak služba zistí, že vy (alebo tretia strana najatá vami alebo vo vašom mene) ste zvýšili počet prehratí prostredníctvom akýchkoľvek automatizovaných, klamlivých, podvodných alebo iných neplatných prostriedkov (digitálne roboty, klikacie farmy, platby za umiestnenie v zoznamoch skladieb atď. .), služba môže natrvalo odstrániť celý váš katalóg.
Ak hľadáte službu propagácie hudby, urobte si prieskum skôr, ako si ich najmete. Nevystavujte svoju hudbu riziku.
Texty na Spotify, Apple Music, YouTube Music, Instagram, atď....
Ako pravdepodobne viete, my vám dostaneme vašu hudbu do knižníc sociálnych sieti, ako je napríklad Instagram, Facebook, atď.... Ale čo texty?
V našom distribučnom formulári sme pri každej skladbe zahrnuli stĺpec s názvom "Text skladby". Stačí tam napísať gramaticky opravený text a my ho rozošleme na všetky streamovacie platformy.
Čo ak je moje vydanie vydané na nesprávnom profile interpreta?
Príležitostne môžu mať obchody problémy s priraďovaním vašich vydaní k správnemu profilu – ide o automatizovaný proces, čo znamená, že nie je vždy spoľahlivý! Po vydaní automatický kontrolujeme obchody a streamovacie služby, či nenastala niekde chyba.
Ak vaša hudba skončí na nesprávnom profile interpreta v akomkoľvek obchode alebo streamovacej platforme, kontaktujte nás cez Instagram alebo e-mailom a my to do niekoľkých dní opravíme.
YouTube
Čo je YouTube Topic kanál?
Sú to kanály automaticky generované službou YouTube, takže k nim nie je možné získať prístup, upravovať ich alebo ich mazať. Ich hlavným účelom je pomôcť šíriť vašu hudbu novým fanúšikom a byť archívom vašej hudby na YouTube.
Keď ako obchod vyberiete YouTube Music, vaše vydanie sa automaticky nahrá do tematického kanála pod vaším menom interpreta. Ak by teda vaše meno interpreta bolo "Drake", zobrazilo by sa to ako "Drake – Topic".
Čo je YouTube Shorts?
YouTube Shorts je služba krátkeho videa, ktorá používateľom umožňuje vytvoriť a nahrať na YouTube video s dĺžkou 60 sekúnd alebo menej. Je to podobné ako TikTok, no existuje v rámci aplikácie YouTube.
Vlastnými slovami YouTube: "Shorts sú najnovším zážitkom z videa (skrátená forma) pre umelcov a tvorcov, ktorí chcú natáčať pôsobivé krátke videá pomocou svojich smartfónov."
Pre hudobných tvorcov je to skvelá správa, pretože ponúkne viac príležitostí na objavenie vašej hudby – napríklad ak sa video, ktoré obsahuje vašu hudbu, zrazu začne objavovať v YouTube Shorts. Vždy je dobré mať svoju hudbu k dispozícii na viacerých platformách.
Čo je YouTube Copyright Claims?
Keď do vášho vydania pridáte YouTube Content ID, systém automaticky začne prehľadávať všetky videá nahrané na platformu, aby našiel videá, ktoré by mohli používať vašu hudbu. Keď sa nájde video, ktoré sa zhoduje s vašou hudbou, systém Content ID si na video automaticky nárokuje autorské práva a začne ho speňažovať. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o sťažnostiach na porušenie autorských práv na YouTube:
Ak bol do vášho vydania pridaný systém Content ID, znamená to, že si vašu hudbu nárokujeme vo vašom mene. Ak by niekto použil vašu hudbu bez vášho súhlasu, budeme si video nárokovať za vás a vy budete dostávať príjmy z reklamy z tohto videa. Ak na svoj kanál nahráte svoju vlastnú hudbu, budeme si nárokovať video a peniaze dostanete z reklám na tomto videu. Neovplyvní to stav vášho kanála, keďže stále ste vlastníkom autorských práv na svoj vlastný obsah, jednoducho to robíme za vás.
Keď ste do svojho vydania pridali YouTube Content ID a váš zvuk si nárokujeme, je to dobrá správa. Nárok jednoducho znamená, že systém Content ID funguje a náš distribútor speňaží vašu hudbu vo vašom mene. Ak chcete, aby sme vám naďalej chránili a speňažovali vašu hudbu na YouTube vo vašom mene, jednoducho ignorujte tento nárok. Ak však spolupracujete s iným kanálom na YouTube a máte dohodu o nenárokovaní obsahu videa na kanáli vášho spolupracovníka, kontaktujte nás prostredníctvom Instagramu alebo e-mailom.
Je sťažnosť na porušenie autorských práv (ang. copyright claim) rovnaká ako sankcia za porušenie autorských práv (ang. copyright strike)?
Našťastie nie. Tieto dva pojmy môžu znieť podobne, ale sú veľmi odlišné. Ako už bolo spomenuté, sťažnosť na porušenie autorských práv znamená, že náš distribútor pre vás zhromažďuje príjmy z reklamy na YouTube. Je to veľmi odlišné od neslávnej sankcie za porušenie autorských práv na YouTube, ktoré zvyčajne súvisí s porušením autorských práv a môže viesť k zakázaniu kanála.
Aby to bolo jednoduché: sťažnosť na porušenie autorských práv = dobrá, zatiaľ čo sankcia za porušenie autorských práv = zlé. Takže aj keď môžu znieť rovnako, uistite sa, že poznáte rozdiel medzi sťažnosťou na porušenie autorských práv a sankciou za porušenie autorských práv!
Môžem odstrániť Content ID z môjho vydania?
Dôrazne odporúčame ponechať si systém Content ID vo svojom vydaní, pretože táto služba vám pomáha speňažiť vašu hudbu na YouTube. Vaše autorské práva na YouTube riešime za vás a všetky konflikty autorských práv, ktoré sa môžu na platforme vyskytnúť. Ak odstránite systém Content ID zo svojho vydania, už nebudete dostávať žiadne ďalšie nároky a vaša hudba už nebude chránená a speňažovaná na YouTube.
Ak ste si stále istí, že ho chcete odstrániť, kontaktujte nás prostredníctvom Instagramu alebo e-mailom.
YouTube Official Artist Channel (OAC)
Kontroly spôsobilosti:
Na zabezpečenie hladkého procesu inovácie OAC vykonáme na vašom kanáli YouTube niekoľko interných kontrol. Pred odoslaním žiadosti skontrolujte nasledujúce kritériá:
- Zastúpenie jedného umelca alebo kapely/skupiny: Váš kanál by mal zastupovať jedného interpreta alebo skupinu/skupinu, nie vydavateľstvo, nahrávacie štúdio, značku propagácie hudby alebo kolektív umelcov.
- Oficiálny a exkluzívny kanál: Váš kanál musí byť jediným oficiálnym kanálom zastupujúcim interpreta/kapelu/skupinu na YouTube.
- Zodpovedajúci názov kanála: Uistite sa, že názov vášho kanála sa presne zhoduje s názvom interpreta/kapely/skupiny.
- Jasné znázornenie s videami: Majte k dispozícii aspoň 2 videá, ktoré okamžite vzbudzujú dojem, že ide jednoznačne o jedného interpreta alebo skupinu/skupinu a toto je ich oficiálny kanál interpreta.
- Povolené stredne pokročilé funkcie: Uistite sa, že váš kanál má povolené stredne pokročilé funkcie.
Zabezpečením, že váš kanál spĺňa tieto kritériá, zvýšite pravdepodobnosť schválenia vašej žiadosti o inováciu OAC
Na odoslanie žiadosti potrebujeme vaše prihlasovacie údaje a heslo od vášho YouTube kanála.*
TikTok
Čo je TikTok?
TikTok je platforma sociálnych médií na vytváranie, zdieľanie a objavovanie krátkych videí. Hostí videá odoslané používateľmi, ktorých dĺžka môže byť od 15 sekúnd do 10 minút.
Používatelia TikTok môžu do svojich videí pridávať klipy piesní z rozmanitej hudobnej knižnice, do čoho vstupujete vy ako hudobný tvorca. Keď sa rozhodnete doručiť svoju hudbu na TikTok, ľudia budú môcť použiť vašu hudbu vo videách, ktoré zverejňujú Keďže je to momentálne jedna z najsťahovanejších aplikácií na svete, je to skvelé miesto na objavovanie vašej hudby.
Ako nájdem svoju hudbu na TikTok?
Kliknite sem a začnite písať. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Ako môžem prepojiť svoju hudbu s profilom TikTok?
V súčasnosti potrebujete mať overený profil TikTok, aby ste s ním mohli prepojiť skladby. Ak nemáte overený profil TikTok, neexistuje spôsob, ako s ním prepojiť skladby.
Ak máte overený profil TikTok, môžete vo svojom profile prepojiť až 3 skladby. Majte na pamäti, že každá skladba musí mať aspoň 100 videí/zhliadnutí, aby mohla byť prepojená s vaším profilom.
V takom prípade nás kontaktujte.
Ako získam overenie na TikToku?
Neexistuje žiadny zaručený spôsob, ako sa overiť na TikTok. Podľa TikTok zvažujú pred udelením overeného odznaku množstvo faktorov, napríklad či je pozoruhodný účet autentický, jedinečný a aktívny. Majte na pamäti, že pri udeľovaní overeného odznaku nepovažujú počet sledovateľov alebo označení páči sa mi na vašom účte za požiadavku. Užitočné je aj to, že ste sa objavili v médiách a mali iné profily sociálnych médií (Facebook, Instagram atď.), ktoré sú už overené.
Tu je postup, ako požiadať o overenie svojho účtu TikTok:
V aplikácii TikTok kliknite na "Profil" v spodnej časti.
Kliknite na tlačidlo "Menu" v hornej časti.
Kliknite na položku "Nastavenia a súkromie".
Kliknite na "Spravovať účet" a potom na "Overenie".
Ak ste zaregistrovaný ako firemný účet, môžete požiadať iba o overenie firmy.
Ak ste zaregistrovaný ako osobný účet, môžete požiadať o osobné a inštitucionálne overenie.
Podľa pokynov v aplikácii odošlite žiadosť o overenie.
Poznámka: Táto funkcia momentálne nie je dostupná všade. Po odoslaní žiadosti budete musieť počkať, kým tím TikTok skontroluje vašu žiadosť. Môže to trvať až 30 dní.
Ako môžem nastaviť čas začiatku alebo zmeniť svojej skladby na TikToku?
Keď nahráte svoje vydanie, môžete si vybrať čas začiatku skladieb na TikTok pre každú skladbu ako súčasť procesu nahrávania.
Ak chcete zmeniť čas začiatku pre existujúcu skladbu, ktorá už bola doručená, kontaktujte nás prostredníctvom Instagramu alebo e-mailom.
Prečo bolo moje video na TikToku stlmené?
Existuje niekoľko dôvodov, prečo sú videá stlmené. Skontrolujte nasledovné:
Je váš profil TikTok osobný profil alebo firemný profil?
Firemné profily môžu používať iba zvuky zo skladovej knižnice, nie z komerčnej knižnice, v ktorej je zahrnutá vaša hudba. Preto musíte mať osobný profil, aby ste mohli používať svoju hudbu vo videách, ktoré nahrávate.
Aké dlhé je vaše video?
Ak je vaše video dlhšie ako 1 minútu, nemôžete použiť komerčnú hudbu. Prístup k zvukovej knižnici budete mať iba vtedy, ak nahráte videá dlhšie ako 1 minútu.
Prečo nemôžem použiť svoju hudbu v reklamách?
TikTok nepovoľuje používanie hudby z komerčnej zvukovej knižnice v reklamách. Namiesto toho budete musieť použiť zvukovú knižnicu, ktorá je vám k dispozícii.
Riešením tohto problému je vytvoriť video pomocou aplikácie tretej strany (napríklad CapCut alebo Splice) a pridať tam svoju skladbu a potom ju exportovať do svojho zariadenia. Potom môžete nahrať video ako reklamu s pripojenou skladbou. Týmto spôsobom nemusíte používať hudbu zo zvukovej knižnice.
Ako môžem zarobiť na TikToku?
Spôsob, akým licenčné poplatky fungujú na TikToku, je trochu odlišný od iných platforiem. Ako tvorca hudby dostávate zaplatené za každé video vytvorené pomocou vašej skladby bez ohľadu na to, koľko zhliadnutí každé z týchto videí získa. Takže zakaždým, keď sa pomocou vašej hudby vytvorí video, získate tantiémy od TikToku.
Rovnako ako pri iných platformách, majte na pamäti, že získanie licenčných poplatkov, ktoré zarobíte, vždy trvá niekoľko mesiacov.
NetEase Cloud Music a 7Digital (Snapchat a Soundtrack Your Brand)
Čo je NetEase Cloud Music?
NetEase Cloud Music je popredná čínska služba na streamovanie hudby s viac ako 800 miliónmi registrovaných používateľov. Funguje na základe obchodného modelu freemium, v ktorom sú základné služby bezplatné, zatiaľ čo niektoré vylepšené funkcie sú k dispozícii na základe predplatného. Viac ako 50 % z miliónov skladieb v knižnici nie je čínskych, čo znamená, že pre fanúšikov čínskej hudby je to úžasná platforma na objavovanie novej medzinárodnej hudby.
Ako funguje NetEase Cloud Music?
NetEase Cloud Music ponúka fanúšikom nové a vzrušujúce spôsoby, ako zdieľať svoju obľúbenú hudbu, a tým aj umelcom zvýšiť ich popularitu. Existuje mnoho spôsobov, ako môžu fanúšikovia komunikovať so svojimi obľúbenými interpretmi a skladbami. Môžu ponúkať spätnú väzbu k skladbám, zdieľať svoju obľúbenú hudbu, vytvárať zoznamy skladieb a komunikovať priamo s umelcami.
Čo je 7Digital?
Keď doručíte hudbu do 7Digital, zahŕňa to aj doručenie na Snapchat a Soundtrack Your Brand.
Soundtrack Your Brand je automaticky zahrnutý.
V prípade služby Snapchat nie je zaručené, že sa tam vaša hudba dostane naživo, pretože ide o obchod so správcom.
Vaša hudba musí spĺňať určité požiadavky, aby sa tam mohla vydať.
Ako môžem dostať svoju hudbu na Snapchat?
Keď doručíte hudbu do 7Digital, vaša hudba bude automaticky odoslaná na kontrolu aj na Snapchat. Avšak myslite na to, že:
Existujú určité kritériá, ktoré Snapchat vyžaduje od našich umelcov, ako napríklad členstvo v americkej organizácii pre práva na výkon (ang. U.S. Performance Rights Organisation).
Snapchat robí konečné rozhodnutie o tom, čo je spravované na ich platforme, tak to skúste!
Ak je vaša skladba sprístupnená na Snapchate, znamená to, že používatelia Snapchatu môžu do svojho obsahu zahrnúť až 60 sekúnd vašej hudby.
Ako zväčšiť šance na distribúciu hudby na Snapchat?
Ak ste autorom piesní (ang. songwritter) alebo ak poznáte autorov svojho vydania, uistite sa, že všetci autori sú registrovaní v organizácii PRO (Performance Rights Organisation) so sídlom v USA, ako je BMI, SESAC alebo ASCAP. Zvýšite tým šance, že vaše vydanie bude zverejnené na Snapchate.